Longlist mtech+prijs 2025

Persbericht
Longlist mtech+prijs

Van een gepersonaliseerde borstprothese tot robots die op een veilige en efficiënte manier samenwerken. Tien innovatieve onderzoeken haalden de longlist van de mtech+prijs. Begin december zullen we weten wie van deze longlisters een van de drie finaleplekken verovert. De uiteindelijke winnaar maken we op 17 december bekend tijdens de prijsuitreiking in het stadhuis van Kortrijk.

Binnen de Vlaamse Scriptieprijs gaat de mtech+prijs op zoek naar sterke scripties met een onderwerp rond technologie en innovatie. De jury beoordeelt de scripties op vlak van nieuwswaarde en relevantie binnen de technologische sector. Zo probeert SciMingo samen met mtech+ innovatieve scripties onder de aandacht te brengen van de pers en een breder publiek. Tijdens deze editie kwamen 71 inzendingen in aanmerking voor de deelprijs.


Ontdek de longlisters

Eline De Roo

Een borst die écht past – hoe 3D printen comfort en keuze biedt na borstkanker

Eline De Roo

Universiteit Gent - Master of Science in de industriële wetenschappen: industrieel ontwerpen

Lees het artikel


Michiel Meurice

De robot moet plaatsmaken voor een innovatiever alternatief

Michiel Meurice

Universiteit Hasselt & KU Leuven - Master of Science in de industriële wetenschappen: elektromechanica (ontwerp en productie)

Lees het artikel


Arman Kolozyan

Wanneer één programmeerfout miljoenen kost

Arman Kolozyan

Vrije Universiteit Brussel - Master of Science in Applied Sciences and Engineering: Computer Science

Lees het artikel


Angus Vleugels

Slimmer delen, sterker besparen: hoe een student de energietransitie tastbaar maakt voor Vlaamse bedrijven

Angus Vleugels

Thomas More Hogeschool - Bachelor in de energietechnologie

Lees het artikel


Bavo Tistaert en Stan Servaes

Het snel en betrouwbaar coördineren van multi-agent systemen

Bavo Tistaert en Stan Servaes

KU Leuven - Master of Science in Mechanical Engineering

Lees het artikel


Xander Vanparys

Vaarwel handleidingen: een slimme assistent die over je schouder kijkt en meehelpt

Xander Vanparys

Universiteit Gent - Master of Science in de industriële wetenschappen: informatica

Lees het artikel


Stig Konings

Mensgericht meten, meer maken

Stig Konings

Universiteit Hasselt & KU Leuven - Master of Science in de industriële wetenschappen: elektronica-ICT

Lees het artikel


Jonas Van Hove

Excel zegt niets over je talenten

Jonas Van Hove

KU Leuven - Master of Science in de toegepaste informatica (optie AI)

Lees het artikel


Sebastiaan Malfait & Matthijs Van Duyse

Van vuile diesel naar groene methanol: hoe scheepsmotoren duurzamer kunnen worden

Sebastiaan Malfait en Matthijs Van Duyse

Universiteit Gent - Master of Science in Electromechanical Engineering (Mechanical Energy Engineering)

Lees het artikel


Daan Van Reepingen

Meten tot op een haarbreedte met een flinterdun budget

Daan Van Reepingen

Universiteit Gent - Master of Science in de industriële wetenschappen: elektrotechniek (automatisering)

Lees het artikel


Wil je op de hoogte blijven van het verdere verloop van de wedstrijd? Schrijf je dan zeker in op onze nieuwsbrief!
Inschrijven op nieuwsbrief