Dit zijn de finalisten van de Bachelorprijs 2025!

Persbericht
Shortlist Bachelorprijs

Hoe kunnen we afstuderende jongeren helpen een stevige financiële basis te ontwikkelen? Kan een massieve stenen tafel echt licht, modulair en makkelijk te verplaatsen zijn? En hoe kunnen vroedvrouwen ouders beter ondersteunen bij het verwerken van verlies tijdens een meerlingzwangerschap?

Ontdek het antwoord op deze vragen in de shortlist van de Bachelorprijs 2025. Met deze prijs bekronen SciMingo en de Vlaamse hogescholen professionele bachelorproeven die getuigen van een innovatief karakter en duidelijke inzetbaarheid in de praktijk. Wie van de drie genomineerden de prijs, goed voor 1.500 euro, uiteindelijk in de wacht sleept, maken we op woensdag 17 december bekend tijdens de uitreiking in het stadhuis van Kortrijk.


Ontdek de finalisten

Ine Hendrickx en Hanne Motmans

Van schoolbank naar zelfstandigheid: twee studenten vullen leemte in financieel onderwijs op

Hanne Motmans en Ine Hendrickx

Hogeschool PXL - Educatieve bachelor in het secundair onderwijs

Vele jongeren verlaten de schoolbanken zonder voldoende financiële kennis, terwijl die juist essentieel is in het dagelijks leven, bijvoorbeeld bij beleggen, sparen of het lezen van een arbeidscontract. Om die leemte op te vullen, ontwikkelden Hanne Motmans en Ine Hendrickx een praktisch werkboek voor in de klas en de educatieve website Finnext. Hun materialen helpen jongeren op een toegankelijke manier omgaan met budgetbeheer, verzekeringen en sparen, en bereiden hen voor op het leven na school. Het project werd al getest in de klas, verfijnd op basis van feedback en is bovendien breed inzetbaar, ook in ziekenhuisscholen en detentiecentra.

Lees het artikel


Lucas Desmet

Steen per steen bouwen aan een circulair designverhaal

Lucas Desmet

Thomas More - Bachelor-na-bachelor Meubelontwerp

Met TRIPI bewijst Lucas Desmet dat een stenen tafel niet zwaar, log of onpraktisch hoeft te zijn. Hij ontwierp een modulaire tafel uit hergebruikte steen en staal die zonder lijm of schroeven in elkaar past en volledig demonteerbaar is. Het ontwerp combineert circulair materiaalgebruik met praktisch design, waardoor de tafel eenvoudig te verplaatsen, verpakken, herstellen of uit te breiden is. Zo biedt TRIPI een duurzaam alternatief voor traditionele massieve stenen tafels. Bijna alle onderdelen zijn lokaal geproduceerd en hergebruikt, waardoor reststukken van natuursteen en staal een tweede leven krijgen.

Lees het artikel


Sofie De Roeck

Wanneer geluk en verdriet samenkomen

Sofie De Roeck

Arteveldehogeschool Gent - Bachelor in de Vroedkunde

Het verlies van een kind in een meerlingzwangerschap is een onderwerp waar nauwelijks over gesproken wordt, terwijl het voor ouders een complexe en emotionele tweestrijd is. Sofie De Roeck onderzocht hoe ouders hiermee omgaan en welke rol vroedvrouwen kunnen spelen in hun ondersteuning. Ze ontwikkelde de podcast ‘Wanneer geluk en verdriet samenkomen’, waarin moeders hun persoonlijke verhalen delen en experts praktische duiding geven. Het project biedt ouders en zorgverleners concrete handvaten om met dit verlies om te gaan en toont het belang van erkenning, steun en open communicatie.

Lees het artikel


Wil je op de hoogte blijven van het verdere verloop van de wedstrijd? Schrijf je dan zeker in op onze nieuwsbrief!
Inschrijven op de nieuwsbrief